حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بهترین کیسه خواب در سال ۱۳۹۹ – بروز شد

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب را می توان جزو مهم ترین و البته حیاتی ترین لوازم برای ماندن و کمپینگ در طبیعت دانست که برای سفر ها  و صعود های طولانی بسیار حیاتی است . این ابزار به راحتی می تواند بخش زیادی از مشکلات شما را در سفر برطرف سازد و به همین جهت است که همواره افراد به دنبال خرید بهترین کیسه خواب هستند .

کیسه خواب ها می توانند شما در دل طبیعت گرم نگه دارند و شما را از هزینه های گزاف هتل ها و اقامتگاه ها نجات دهند از طرفی این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید بدون هیچ دغدغه ای در دامان طبیعت به استراحت بپردازید و این چیزی نیست که بتوانید در هر وسیله دیگری آن را بیابید .اما باید در نظر داشت که کیسه خواب ها انواع متفاوت و گوناگونی دارند که هر کدام از آن ها متناسب با نوع خاصی از سفر ها تولید شده و ممکن است برای مقاصد دیگر مناسب نباشد .

در این مقاله ما قصد داریم بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم اما قبل از آن شما باید یک آشنایی کلی با کیسه خواب و مشخصات آن داشته باشید تا بتوانید مقایسه ای بهتر بین کیسه خواب ها داشته باشید و بر اساس این فاکتور ها بهترین کیسه خواب را برای خود انتخاب نمایید.

 

بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر در سال 2020

 

بهترین کیسه خواب و انواع آن

کیسه خواب ها بر اساس نیاز و شرایط کوهنوردان و طبیعت گرد ها تولید و طراحی شده اند و از آنجایی که نیاز ها نیز متفاوت است لذا گونه ها و انواع متفاوتی از این محصول هم روانه بازار شده است .

بسیاری از این کوله ها متناسب با دمای کوهستان و یا فصول سرد طراحی شده و برخی دیگر ویژه دمای فصول تابستانی و معتدل هستند. به همین جهت است که شما باید قبل از خرید هر نوع کیسه خوابی بدانید که نیاز شما چیست و بیشتر اهل چه نوع مسافرتی هستید تا بتوانید بر اساس آن اقدام به انتخاب کیسه خواب نمایید .

بهترین کیسه خواب ها بر اساس فاکتور های مختلفی از جمله جنس و ساختار دسته بندی می شوند که هر مدل از آن مشخصات خاص خود را دارد . کیسه خواب ها بر اساس ساختار به چهار دسته زیر تقیسنم می شوند .در ادامه راجب کیسه خواب ها در دیگر کشور ها نیز توضیح مختصری خواهیم داد .

 

بهترین کیسه خواب ها از دیدگاه دیگر رسانه ها

 

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید شرکت های بزرگیماند امازون ebay و دیگر کمپانی های مربوطه نیز انواع کیسه خواب ها را به فروش میرسانند یکی از شرکت های بزرگ  westernmountaineering در رابطه با بهترین کیسه خواب ها صحبتی اراعه داده است که خواندن ان خارج از لطف نیست , همچنین شرکت های بزرگی مانند bergfreunde و mountain-equipment اقدام به فروش کیسه خواب های مختلف و انواع ان کرده اند .


بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب مومیایی یا (Mummy ):

این دسته از بهترین کیسه خواب ها عموما حالتی چسپیده دارند و به خوبی تمام بدن شما در بر می گیرند . هدف از طراحی این کیسه خواب ها حفظ حداکثری دمای بدن و البته کاهش وزن نهایی محصول است و به خوبی هم این دو وظیفه را انجام می دهد . در انواع این کیسه خواب ها به جای اینکه درون آن حرکت کنید می توانید آن را با خود حرکت دهید و این یک مزیت مناسب برای جابه جایی  است .

 

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب مستطیلی یا Rectangular :

این دسته از کیسه خواب ها جزو کیسه خواب های محبوب هستند و فضای زیادی نسبت به دسته قبلی دارند . این کیسه خواب ها فضای زیادی را برای حرکت دست و پا به شما می دهند و به راحتی می توانید درون آن دست و پای خود ر ا در هر وضعیتی قرار دهید . برخی از انواع این دسته را هم می توان بصورت کامل باز کرد و به عنوان پتو یا  زیر انداز هم از آن استفاده نمود .

 

بهترین کیسه خواب

 

نیمه مستطیلی  یا Semirectangular :

این دسته از کیسه خواب ها به واسطه ساختارشان  به عنوان کیسه خواب های بشکه ای و یا مومیای اصلاح شده نیز شناخته می شوند . این دسته از کیسه خواب ها بهتر گرما را حفظ می کنند و از طرفی دیگر می توانند فضای مناسبی هم برای حرکت درون خود داشته باشند که این بسیار مناسب است .

 

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب های دو نفر یا Double bags :

این کیسه خواب ها همان گونه که از نام آن ها مشخص است برای استفاده توسط دو نفر طراحی شده اند و مخاطب آن ها بیشتر زوج هایی است که عاشق طبیعت گردی و کمپینگ در آن هستند . لازم به ذکر است که از انواع کیسه خواب مستطیلی هم مدل های یک نفره ای وجود دارد که می توانید آن ها را به یکدیگر بچسپایند و به عنوان یک کیسه خواب دو نفره از آن ها استفاده نمایید البته به شرطی که مدل و برند هر دوی آن ها یکی باشد .

این مدل ها تنها یک دسته بندی کوچک از انواع کیسه خواب ها بر اساس ساختار بود اما در بسیاری از مواقع این کیسه خواب ها بر اساس جنس و مواد به کار رفته نیز دسته بندی می شوند که در این حالت تنها دو دسته کیسه خواب الیاف و کیسه خواب پر تعیین می شود که  در ادامه اشار ه ای کوتاه به آن ها خواهیم داشت .

 

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب های الیاف :

این دسته از کیسه خواب ها از جنس الیاف مصنوعی ساخته شده اند و گرمای بسیار مناسبی را فراهم می کنند و از طرفی دیگر در برابر رطوبت و آب مقاومت بیشتری دارند و در مدت زمان مناسبی خشک می شوند . این دسته از کیسه خواب ها مقاومت بیشتری دارند و در برابر رطوبت هم عایق مناسبی هستند . قیمت پایین دیگر مزیت کیسه خواب های الیاف است اما در مقابل آن معایبی دارد .کیسه خواب های الیاف نیاز به زمان بیشتری برای گرم شدن دارند. این دسته از کیسه خواب ها در مقایسه با کیسه خواب های پر دارای وزن و حجم بیشتری هستند و عمر آن ها نیز کمتر می باشد.

 

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب های پر :

این دسته از کیسه خواب ها با توجه به مزیت های که دارند از دیر باز مورد توجه کوهنوردان حرفه ای بوده است . کیسه خواب های پر دارای وزن و حجم بسیار کمی هستند و این حمل و نقل آن ها را آسان تر کرده است . از طرف دیگر این دسته از بهترین کیسه خواب ها عمر و دوام بسیار بالایی دارند. اما در مقابل مقاومت کمی در برابر رطوبت دارند و در صورت خیس شدن نیاز به زمان و البته فرآیند های خاصی برای خشک شدن دارند اما با توجه به گرمای زیادی که ایجاد می کنند هموراه مورد توجه افراد حرفه ای بوده اند .

بهترین کیسه خواب

 

بهترین کیسه خواب ها و مشخصات ان ها

قبل از اینکه بتواند بهترین کیسه خواب را برای خود انتخاب کنید بایستی برخی از ویژگی های آن را بدانید تا در حین بررسی بتوانید بهتر و اصولی تر گزینه های مناسب را فیلتر نمایید . یکی از مهم ترین این ویژگی ها دما می باشد . هر کیسه خواب برای یک محدوده دمایی خاص طراحی می شود و تنها در همان دما است که می تواند خواب مناسب را برای شما فراهم کند . این دما در سه فاکتور زیر بر روی کیسه خواب ها درج می شود که شامل موارد زیر است .

 

Upper limit : این فاکتور شامل بالاترین دمایی است که یک مرد معمولی می تواند در آن به راحتی بخوابد .

Lower limit :این فاکتور شامل پایین ترین دمایی است که یک مرد معمولی می تواند در آن به راحتی بخوابد .

Comfort : این فاکتور کمترین دمایی است که یک زن معمولی می تواند به راحتی در آن بخوابد .

در نظر داشته باشید که حین خرید می بایست حتما سه فاکتور بالا را بر اساس نیاز و البته نوع کمپینگ خود انتخاب کنید تا بتوانید خوابی راحت را داشته باشید . عایق بودن کیسه خواب از دیگر فاکتور هایی است که می بایست به آن توجه کنید . شما می بایست متناسب با محل و فصل کمپینگ خود اقدام به انتخاب نوع کیسه خواب مسافرتی نمایید . اگر در فصل سرد به کمیپنگ می پردازید بهتر است کیسه خواب شما در برابر رطوبت عایق باشد البته این مزیت بیشتر شامل کیسه خواب های الیاف می شود که ممکن است وزن بیشتری داشته باشند . در مقابل اگر در فصول گرم به سراغ کمپینگ می روید یا نقطه مورد نظر رطوبت کمی دارد شاید کیسه خواب های پر مناسب تر باشد .

این موارد بخشی از مشخصات مهم بود. تا کنون شما تا حدی با انواع ساختار و مواد سازنده و البته فاکتور های مهم در انتخاب و مقایسه کیسه خواب ها آشنا شدید حالا قصد داریم تا بهترین کیسه خواب برای کوهنوردی و سفر در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم و به تصمیم گیری بهتری شما عزیزان کمک کنیم .

بهترین کیسه خواب

کیسه خواب پر شینگ یان ۱۶۰۰ گرمی Sleeping Bags

این مورد یکی از بهترین کیسه خواب های مومیایی موجود در بازار است که به واسطه مزیت هایی بی نظیرش مورد توجه افراد حرفه ای قرار گرفته است . این کیسه خواب دارای حدود ۱۶۰۰ گرم پر با خلوص ۹۰ درصد می باشد و همین میزان از فشردگی سبب می شود تا این محصول دمای بسیاز مناسبی را برای کوهنوردان در حین خواب فراهم کند . از طرفی دیگر این محصول به نوبه خود دارای ابعاد بسیار مناسبی است که آن را برای استفاده در محیط های مختلف بهینه کرده است . نکته دیگری که در رابطه با این محصول وجود دارد لایه عایق آن است که از هدر رفت گرمای تولید شده ممانعت و به حفظ گرمای بدن کمک می کند . مزیت دیگر که در این محصول وجود دارد قابلیت استفاده از آن برای چهار فصل می باشد که آن را به یک گزینه بسیار مناسب تبدیل کرده است .

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب پر هاسکی ۴۰۰ گرم Jungle King Filling Duck Down Sleeping Bags

این محصول یکی دیگر از بهترین کیسه خواب های مستطیلی است که جنس داخلی آن از حریر لطیف پلی استر می باشد و جنس رویه آن نیز نایلون بسیار سبک و مقاوم آبگریز است و همین مورد سبب شده تا ین محصول برای ۴ فصل از سال مناسب باشد . نکته دیگری که در رابطه با این محصول وجود دارد جنس پر آن می باشد . این محصول دارای ۴۰۰ گرم پر با خلوص ۹۰ درصد می باشد و همین مورد سبب شده تا این کیسه خواب بتواند گرمای بسیار زیادی را ایجاد کند . عمر طولانی و ابعاد مناسب از دیگر مزیت هایی است که سبب شده این کیسه خواب به یکی از گزینه های کوهنوردان حرفه ای تبدیل شود .

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب ۴ فصل الیاف خواب شینگ یان ۲۲۰۰ گرمی مستطیل SY-D02-3

این کیسه خواب هم از دیگر تولیدات شرکت معروف شینگیان است که دارای ساختار مستطیلی می باشد و فضای مناسب برای استراحت دارد .این مدل از جنس الیاف می باشد و فضای داخلی آن به وسیله الیاف تو خالی HOLLOW FIBER پر شده است که نه تنها عایق بسیار مناسبی جهت حفظ دما است بلکه در صورت خیس شدن هم به راحتی و با سرعت خشک می شود چرا که  در فضای بین آن ها هوا وجود دارد .

این کیسه خواب دارای دمای حداقل ۵ درجه بالای صفر و حداکثر ۱۰ درجه زیر صفر است که آن را برای هر دو جنس خانم و آقا مناسب کرده است . پوشش خارجی این کیسه خواب پلی استر مشبک است که در مقابل پارگی و سوراخ شدن مقاومت بالایی دارد و همچنین پوشش داخلی آن نیز از جنس حریر پلی استر می باشد که در ایجاد و حفظ دما موثر است . لازم به ذکر است که می توانید این کیسه خواب را هم کامل باز کنید و به عنوان پتو و یا زیرانداز از آن استفاده نمایید .

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب شینگیان ۳ فصل الیاف ۱۶۰۰ گرمی مستطیل SY-D02-4

این مدل نیز یکی از مدل های محبوب است که شباهت زیادی به مدل قبلی دارد با این تفاوت که این کیسه خواب برای سه فصل از سال قابل استفاده می باشد . این مدل نیز به وسیله الیاف تو خالی پر شده و پوشش رویه داخلی و خارجی آن هم با مدل قبلی مشترک است . حداقل دمای این کیسه خواب ۱۵ درجه بالای صفر و حداکثر آن نیز ۸ درجه زیر صفر است . این دما و ابعاد این محصول سبب شده تا این کیسه خواب برای هر دو جنس آقا و خانم مناسب باشد . لازم به ذکر است که این مدل را هم می توان بصورت کامل باز کرد و از آن به عنوان پتو و یا زیر انداز استفاده نمود.

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب نورث فیس الیاف کامپکت مستطیل the north face

این کیسه خواب یکی دیگر از انواع شناخته شده کیسه خواب ها می باشد که محصول شرکت معروف نورث فیس می باشد . پوشش خارجی این محصول از جنس پارچه نایلونی با بافت چند سویه (کندویی یا DIMOND RIPSTOP FABRIC) بسیار مقاوم است که به آسانی پاره نمی شود. پوشش داخلی آن هم حریر با جنس پلی استر می باشد که می تواند به ایجاد گرمای بهتر کمک کند و این برای فصول مختلف بسیار کاربردی است .

فضای بین این دو پوشش به وسیله الیاف تو خالی پر شده است که می تواند در برابر گرمای ایجاد شده عایق باشد و از هدر رفت آن جلوگیری کند از طرفی امکان خشک شدن آن نیز بسیار سریع تر است . طرح ساختاری این محصول مستطیلی می باشد که می توان به راحتی آن را باز کرده و به عنوان زیر انداز و یا پتو استفاده نمایید .

بهترین کیسه خواب

 

کیسه خواب ۳ فصل الیاف مدل مومیایی sleeping Bag

این مدل هم را می توان جزو بهترین کیسه خواب های بازار دانست که بسیار کاربردی است و می تواند بخش زیادی از نیاز های کوهنوردان را به خوبی پوشش دهد . این محصول دارای ساختار مومیایی می باشد که به خوبی تمام بخش های بدن شما را در بر می گیرد و به حفظ دمای آن کمک می کند و از طرفی با توجه به جنس الیاف بکار رفته در آن می توان گفت که این محصول برای محیط های دارای رطوبت نیز مناسب است و می تواند به سرعت خشک شود .

پوشش داخلی این محصول هم مانند بیشتر مدل های الیاف از جنس پلی استر حریر و پوشش خارجی  آن هم از جنس پلی استر مشبکی می باشد که در برابر پارگی بسیار مقاوم است . لازم به ذکر است که حداقل دمای این محصول ۱۸ درجه بالای صفر و حداکثر دمای آن هم ۱۶ درجه زیر صفر است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب است .

بهترین کیسه خواب

 

سخن آخر

انتخاب بهترین کیسه خواب می تواند یک تصمیم کلیدی برای سفر ها و کمپینگ های شما باشد چرا که این محصول می تواند تاثیر زیادی بر روی سفر شما قرار دهد . قبل از اینکه بخواهید یک کیسه خواب برای خود انتخاب کنید ابتدا باید یک آشنایی کلی با کیسه خواب ها داشته باشید . باید بدانید که ساختار کیسه خواب ها به چه صورت بوده و جنس داخلی آن ها چگونه است و هر کدام از این موارد چه مزایا و چه معایبی دارد .اطلاع کافی در مورد دما و عایق بودن محصول هم می تواند دید بهتری از انتخاب را به شما بدهد. بعد از مقایسه این اطلاعات با نیاز های خود آنگاه شما می توانید بهترین کیسه خواب را برای سفر و کوهنوردی انتخاب نمایید .


بهترین کیسه خواب

 

admin
درباره ما
دیدگاه کاربران 4 دیدگاه
 • احسان عزیزی 28 مه 2020 / 2:11 ب.ظ

  یک کیسه خواب بود مارک شینگ یان خیلی با کیفیت بودن واقعا چین داره خوب میزنه اونو پیشنهاد میدم به دوستان

  • admin 28 مه 2020 / 4:41 ب.ظ

   سلام
   بله شینگ یان برند خیلی خوبی هستش

 • پرهام عطایی 26 مه 2020 / 3:48 ب.ظ

  سلام
  من کوهنوردم خرید یک کیسه خواب برای کوهنوردی واقعا داستان داره. شب اگه نتونی راحت داخلش بخوابی کل روز خوابت میگیره
  کیسه خواب های توی فروشگاه شمارو دیدم واقعا عالی بودن حتما مراجعه میکنم برای خرید کیسه خوب کوهنوردی

  • admin 26 مه 2020 / 6:04 ب.ظ

   سلام
   خیلی ممنون که تجربتون بدرمورد کیسه خواب کوهنوردی گفتید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X