حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان – بروز شد

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

انتخاب بهترین کوله پشتی کوهنوردی را می توان مهم ترین و البته حیاتی ترین عنصر برای گردش در طبیعت و فعالیت های مشابه دانست دانست که تقریباً چنین فعالتی هایی را می توان بدون کوله غیر ممکن دانست . با توجه به این میزان اهمیت است که افراد هموراه به دنبال انتخاب بهترین کوله پشتی کوهنوردی هستند تا بتنوانند سفری راحت و لذت بخش را تجربه کنند .

در واقع تفاوتی ندارد که شما به کوهنوردی بروید یا کمپینگ یا یک طبیعت گردی ساده در هر حال شما باید وسایل لازم را با خود به همراه داشته باشید و تمام این وسایل را می بایست درون یک کوله بذاریدو برای تمام این فاکتور ها  به کوله شما منتهی می شود . اگر نتوانید یک کوله مناسب انتخاب کنید یقیناً نخواهید توانست یک سفر مناسب را هم تجربه نمایید و به همینن جهت است که ملاک های خرید بهترین و برترین کوله پشتی کوهنوردی بسیار حائز اهمیت می باشد .

اما شاید شما خسته باشید و نخواهید تمام این مطالب ها را مطالعه کنید پس توصیه میکنیم حتما ویدئو زیر را ببینید یک خلاصه ای را برای شما اماده کردیم که میتواند به شما معیار های بهترین کوله پشتی کوهنوردی را بیان دارد .

قبل از اینکه بخواهید بهترین کوله پشتیی های کوهنوردی را انتخاب کنید می بایست ابتدا با ویژگی های یک کوله پشتی خوب آشنا شوید و مزایا و معایب انواع آن را بدانید تا در حین بررسی انواع مختلف آن بتوانید گزینه مناسب تر را انتخاب کنید . در این مقاله ما در ابتدا ویژگی ها و مشخصات یک کوله پشتی مناسب را به شما ارائه می دهیم پس از آن شما می توانید بر اساس این فاکتور ها و انطباق آن با نیاز های خود اقدام به خرید کوله پشتی مناسب نمایید .

فاکتور های مهم در خرید بهترین کوله پشتی کوهنوردی

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

در رابطه با این موضوع یعینی فاکتور های مهم در خرید بهترین و برترین کوله پشتی کوهنوردی باید اشاره کنیم سایت های معتبری نیز در رابطه با ان مقاله هایی تولید کرده اند مانند سایت theverge اما همانگونه که اشاره کردیم برای خرید کوله پشتی شما بایستی فاکتور های مختلفی را بررسی کنید تا بتوانید بر اساس آن اقدام به خرید یک کوله پشتی مناسب نمایید. ما در این بخش قصد داریم تا مهم ترین فاکتور ها را برای شما عنوان کنیم و به شما بگوییم که این فاکتور ها به چه صورت هستند .

در نظر داشته باشید که می بایست هر یک از این فاکتور ها را بر اساس نیاز خود بررسی و سپس اقدام به خرید کوله پشتی مناسب نمایید. برای مثال ممکن است شما بخواهید از کوله پشتی خود تنها برای پیمایش کوتاه استفاده کنید و در این حالت نباید گنجایش و سایز آن نهایتا از ۳۵ لیتر بیشتر باشد . مابقی فاکتور ها را نیز می بایست بر همین اساس انتخاب شوند .

سایز و گنجایش :

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

این فاکتور های مهم بهترین کوله پشتی کوهنوردی را می توان جزو اولین و البته مهم ترین فاکتور هایی دانست که می بایست در حین خرید کوله پشتی آن را بررسی کنید که یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب بهتریک کوله پشتی است  . سایز کوله پشتی شما می بایست بر اساس نوع سفر و البته نیاز شما باشد. برای مثال کوله پشتی هایی که سایز کمتر از ۱۰ لیتر دارند عموماً برای پیمایش های کوتاه در دل طبیعت و یا دوچرخه سواری و دویدن مناسب است.

کوله پشتی هایی که سایز آن ها بیشتر از ۱۰ لیتر بوده و بین ۱۰ الی ۳۵ لیتر می باشد عموماً برای مسیر های بلند و ناهمواری طراحی شده و برای انتخاب یکی از بهترین کوله های کوهنوردی مناسب هستند . کوله هایی که سایز بین ۳۶ تا ۵۰ لیتر را دارند عموماً برای پیمایش های طولانی تر با وسایل و ابزار های بیشتر مناسب است . به همین جهت است که این دسته از کوله های را برای صخره نوردی و یا کمپینگ در طبیعت انتخاب می کنند .در نظر داشته باشید که حتما قبل از انتخاب کوله پشتی نوع سفر خود را تعیین کرده باشید .

اسکلت کوله پشتی :

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

عموماً کوله پشتی ها در دو نوع کوله های اسکلت دارد و کوله های بدون اسکلت طراحی می شوند که هر کدام مناسب نوع خاصی از سفر هستند . کوله های اسکلت دار باعث می شوند تا فشار کمتری به ستون فقرات وارد شود و به همین جهت است که برای وسایل زیاد و پیمایش های طولانی مناسب تر هستند . و یکی از بهترین کوله پشتی به هنگام کوهنوردی به شمار می ایند اما کوله های بدون اسکلت عموماً مناسب سفر می باشد چرا که به راحتی می توان آن را تا کرده و درون چمدان خود قرار دهید در حالی که کوله های اسکلت دارد چنین مزیتی ندارند .

سیستم تهویه مناسب :

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

عموماً در بهترین کوله پشتی کوهنوردی حرفه ای در بخش کمر و پشت ساختار های ویژه ای قرار گرفته است که سبب می شود تا جریان هوا در این ناحیه افزایش یابد . این مورد عاملی است که از تعریق بیش از حد کمر و پشت جلوگیری می کند که به نوبه خود در دراز مدت از دیسک کمر و مشکلات مربوط به آن ممانعت می کند . در نظر داشته باشید که اگر قصد سفر های طولانی را دارید بهتر است کوله شما چنین قابلیتی داشته باشد .

توجه به جنسیت:

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

عموماً برترین کوله پشتی های کوهنوردی متناسب با ساختار بدنی افراد طراحی می شوند و از آنجایی که این ساختار در دو جنس مرد و زن متفاوت است لذا افراد نیز می بایست آن را بر اساس ساختار بدنی خود انتخاب نمایند . برای مثال اگر خانم هستید بهتر کوله ای که انتخاب می کنید مناسب ساختار بدنی شما باشد چرا که کوله هایی که برای خانم ها طراحی می شود نه تنها رنگ متفاوتی دارد بلکه عموماً دارای بند های نازک تر در نواحی مختلف است که برای آناتومی خانم ها مناسب می باشد .

بند های کوله پشتی :

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

از دیگر مشخصات کوله پشتی ها می توان به بند های آن اشاره نمود که تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد شما در طول کوهنوردی و سفر خواهند داشت . عموم کوله ها دارای کمر بند هستند که کمک می کند تا فشار از روی ستون فقرات و ناحیه کمر شما کمتر شده و به باسن انتقال یابد از طرفی دیگر بند هایی در ناحیه سینه وجود دارد که نه تنها سبب جایگیری بهتر کوله می شود بلکه فشار  را هم کاهش می دهد . ترکیب این دو مورد در سفر های طولانی می تواند خستگی را از روی دوش شما بردارد که این برای افراد و به ویژه کوهنوردان بسیار حیاتی است .

جیب های متنوع در انتخاب بهترین کوله پشتی کوهنوردی :

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

داشتن جیب و تعداد آن از مهم ترین شاخصه های یک کوله پشتی است . کوله پشتی مناسب باید در بخش های کناری دارای جیب برای حمل آب و وسایل مختلف باشد از طرفی بایتسی دارای جیب ها و جایگاه های زیپ دار در بخش داخلی و بیرونی خود باشد تا تعداد بیشتری از وسایل را برای شما حمل نماید .

 

این موارد تنها بخشی از ویژگی هایی است که یک کوله پشتی می تواند داشته باشد. در نظر بگیرید که انتخاب مشخصات فوق می بایست بر اساس نیاز های شما باشد و انتخاب کوله بزرگتر از نیاز شما ممکن است باعث خستگی بیشتر و یا انتخاب کوله کوچکتر سبب شود که نتوانید برخی از وسایل ضروری را با خود حمل کنید . در هر حال سعی کنید تا ابتدا نیاز خود را تعیین و سپس اقدام به خرید نمایید .

در ادامه ما تعدادی از بهترین کوله پشتی های کوهنوردی را به شما معرفی می کنیم که همگی جزو برترین و پر فروش ترین کوله های موجود در بازار هستند که افراد حرفه ای از آنان استفاده می کنند . شما می توانید در زیر بخشی از مشخصات آن ها را مطالعه نمایید .

بهترین کوله پشتی های کوهنوردی

در این قسمت میخواهیم در رابطه با بهترین کوله پشتی کوهنوردی صحبت کنیم و انواع مختلفی از این کوله پشتی های جذاب را برای شما به نمایش بگذاریم البته توجه کنید شما میتوانید تمام این کوله ها را از لینک زیر خریداری نمایید .

کوله پشتی کوهنوردی


نورث فیس ۶۵+۵ لیتری North Face

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

یکی از بهترین کوله پشتی کوهنوردی موجود در بازار است که به خویی می تواند تمام نیاز های شما را پوشش دهد . این کوله پشتی عموماً در صدر لیست انتخاب افراد حرفه ای قرار می گیرد . این کوله پشتی دارای گنجایش بالایی می باشد و حدود ۶ جیب در ساختار خود دارد که دو تای آن ها محفظه اصلی و مابقی فرعی هستند. در کنار این موارد محفظه مخصوص حمل آب ، بند مخصوص حمل عصا و ساختار های ویژه دیگری برای حمل سایر لوازم کوهنوردی را در خود دارد .

در قسمت پشتی این کوله کوهنوردی سیستم ویژه تهویه هوا قرار گرفته است که از عرق کردن زیاد از حد کمر و پشت شما جلوگیری می کند . در بخش پایینی کمر بند با جیب های متنوع تعبیه شده که فشار را از روی کمر شما بر می دارد و به باسن منتقل می کند که این در کاهش خستگی بسیار موثر است . این کوله همچنین دارای سگک های سوت دار است که در هنگام گم شدن می تواند یک کمک بزرگ برای نجات شما باشد . محفظه مخصوص  حمل چادر و کیسه خواب ، بند های قابل تنظیم ،کاور ضد باران ، جیب های مخصوص حمل لباس های خیس و… تنها بخشی از دیگر مزیت های این محصول بی نظیر است .

کوله پشتی کوهنوردی نورث فیس ۷۵ لیتری The North Face BackPack

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

این کوله هم جزو بهترین کوله پشتی کوهنوردی بازار شناخته می شود چرا که  مزیت های بسیار زیادی دارد که آن را به یکی از بهترین و البته مناسب ترین گزینه ها برای کوهنوردی ها و پیمایش های حرفه ای تبدیل کرده است . این کوله پشتی دارای ۲ محفظه و ۴ جیب فرعی می باشد که بر روی بخش داخلی و خارجی آن قرار گرفته اند . در کنار این موارد جیب های مخصوص حمل بطری آب و قمقمه نیز قرار گرفته است .

همچنین بند های ویژه جهت حمل عصای کوهنوردی و حمل وسایل ضروری دیگر تعبیه شده است . بر روی کمر بند این کوله هم دو جیب قرار گرفته که می توانید وسایل خود را درون آن قرار دهید . این کوله دارای محفظه ویژه چادر ، کیسه خواب و جایگاه ویژه حمل لباس های خیس می باشد که مجموع این موارد اجازه می دهد تا وسایل زیادی را درون آن ها قرار دهید .

این کوله دارای سیستم تهویه هوا می باشد که اجازه نمی دهد تا بخش کمر شما هم زیاد از حد عرق کند و این پیمایش با آن را لذت بخش تر می کند . کمربند و زین های قابل تنظیم این محصول اجازه می دهد تا بتوانید این کوله را متناسب با سایز و ساختار بدن خود تنظیم نمایید و این اجازه نمی دهد تا شما فشار زیادی را متحمل شوید.

کوله پشتی کوهنوردی آسپری ۵۸ لیتری osprey

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

یکی از بهترین کوله پشتی های کوهنوردی , کوله آسپری ۵۸ لیتری osprey یکی دیگر از کوله پشتی های مناسب بازار است که دارای ۲ محفظه اصلی و ۴ جیب فرعی می باشد و بر روی بخش های دیگر بدنه آن جایگاه های ویژه دیگری مخصوص حمل آب، عصای کوهنوردی ، لوازم ضروری و… تعبیه شده است و به وسیله آن می توانید لوازم زیادی را حمل نمایید . این کوله دارای زین های ویژه است که سیستم تهویه هوا دارند و اجازه نمی دهند بیش از اندازه عرق کنید . این کوله پشتی دارای کاور ضد آب می باشد که در آب و هوای شرجی اجازه نمی دهد لوازم شما خیس شود . طراحی این کوله به گونه ای است که می توانید به راحتی به وسایل ته کوله نیز دسترسی داشته باشید که این برای مواقعی که وسایل زیاد را به همراه دارید بسیار حیاتی است .

 کوله پشتی کوهنوردی آسپری ۴۵+۵ لیتری مدل فولترا پرو osprey

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

این کوله پشتی از دیگر کوله های موجود در لیست افراد حرفه ای است که به واسطه مزیت ها و امکاناتش توانسته محبوبیت زیادی را به دست آورد . این محصول دارای وزن بسیار کمی می باشد و همین مورد استفاده از آن را بسیار لذت بخش کرده است . در کنار این موارد داشتن جیب ها و محفظه های متفاوت و البته داشتن جایگاه های ویژه اجازه می دهد تا بتوانید لوازم بسیار زیادی را به وسیله این کوله حمل نمایید .

وجود سیستم تهویه هوای مناسب بر روی زین ها و سر شانه ها مانع از تعرق زیاد از حد شما می شود و این در دراز مدت از بیماری هایی نظیر دیسک کمر و… جلوگیری می کند . در کنار این موارد داشتن کارو ضد باران از دیگر مزیت های این کوله پشتی است که مانع از خیس شدن وسایل شما در آب و هوای شرجی می شود .

کوله پشتی کوهنوردی دیوتر ۷۰ لیتر مدل ادونتور Deuter Adventure Backpack

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

بهترین کوله پشتی کوهنوردی دیوتر ۷۰ لیتر مدل ادونتور Deuter Adventure Backpack از دیگر محصولاتی است که توانسته توجه افراد حرفه ای را به خود جلب کند . این کوله مزیت های بسیاری را در خود جای داده تا توانسته به این محبوبیت برسد . از جمله این مزیت ها می توان به داشتن محفظه ها و جایگاه های مختلفی اشاره نمود که بر روی ساختار و بدنه این کوله قرار گرفته است و اجازه می دهد تا تعداد زیادی از وسایل را با خود حمل کنید .

از دیگر مزیت های این کوله می توان به جنس بسیار ویژه و مقاوم آن اشاره نمود که در برابر فرسایش و پارگی مقاومت بسیار بالایی دارد . این محصول همچنین دارای سیستم تهویه هوا می باشد که مانع از تعریق بدن شما می شود . داشتن بند های قابل تنظیم و کاور ضد باران از دیگر مزیت های این کوله پشتی است که همگی در کنار یکدیگر تجربه سفر را برای شما زیباتر و دلپذیر تر می کنند .

بهترین کوله پشتی کوهنوردی و فاکتور های مهم ان

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم لیستی از بهترین کوله پشتی های کوهنوردی را ذکر کنیم تا شما بتوانید دقیق تر به انتخاب برای خرید بپردازید .مسلما کوله پشتی را می توان جزو مهم ترین و البته حیاتی ترین لوازم در یک سفر دانست و تفاوتی ندارد که سفر شما یک طبیعت گردی ساده باشد یا یک کمپینگ چند روزه و یا حتی صعود های بسیار بلند در هر حال شما به یک کوله پشتی برای حمل لوازم خود احتیاج دارید .

از آنجایی که این وسیله نقشی حیاتی دارد لذا بیشتر افراد به دنبال انتخاب بهترین کوله پشتی کوهنوردی هستند .برای انتخاب این نوع کوله پشتی باید در قدم اول نیاز خود را مشخص کنید و سپس در کنار آن با فاکتور ها و مشخصات رایج کوله پشتی ها آشنا شوید .

بعد از این دو مرحله شما باید نیاز خود را با این فاکتور ها ترکیب کنید و بر اساس آن یک کوله پشتی مناسب را انتخاب نمایید و این همان چیزی است که ما در این مقاله شرح دادیه ایم . در انتهای این مطالب نیز برای سهولت در تصمیم گیری شما سعی کرده ایم تا بهترین کوله پشتی های کوهنوردی بازار را به شما معرفی کنیم و از این طریق فرآیند انتخاب را برای شما ساده تر نماییم.

mec  و سایت sport-conrad  ,  decathlon یکی از برترین ها در زمینه لوازم کوهنوردی می باشند .

کوله پشتی کوهنوردی

admin
درباره ما
دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
 • حسین پیروزی 28 مه 2020 / 2:09 ب.ظ

  به نظرم بهترین کوله پشتی کوهنوردی دیوتر میزنه دیگه هیچکدوم بدرد نمیخوره

 • رضا نادی 26 مه 2020 / 3:51 ب.ظ

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  کوله پشتی برای کوهنوردی یکی از چیزای مهمه من چندین کوله خریدم اصلا بدردم نخورده و این نکات برای خرید کوله پشتی بعدی خیلی بدردم میخوره
  کوله پشتی های کوهنوردی توی سایت دیدم خیلی مدل هاش جذاب بود فرصتی باشه مزاحمتون میشم

  • admin 26 مه 2020 / 6:03 ب.ظ

   سلام
   کوله خیلی مهمه برای کوهنوردی ما سعی کردیم بهترین کوله های کوهنوردی توی فروشگاه موجود کنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X