حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

۷ بهترین چادر کوهنوردی + ویژگی های شگفت انگیز آن

بهترین چادر کوهنوردی

یقیناً در هر صنفی افراد به دنبال خرید بهترین محصول با مناسب ترین هزینه هستند و این امر در رابطه با چادر کوهنوردی هم صادق است . به عبارت ساده تر افراد همواره به دنبال خرید بهترین چادر کوهنوردی هستند . اما انتخاب بهترین چادر کوهنوردی امری نسبی است و می توان گفت برای هر شخص و هر نوع سفری تعریف خاصی دارد . شاید برای سفر های دسته جمعی چادر های تونلی و یا برای ارتفاعات بلند چادر های گنبدی مناسب تر باشد همچنین هر یک از این چادر ها خود دارای زیر مجموعه های بیشتری هستند که هر کدام بسته به مشخصات که دارند برای پاره ای از سفر ها مناسب هستند .شما برای اینکه بتوانید بهترین چادر کوهنوردی را انتخاب کنید می بایست ابتدا با انواع چادر کوهنوردی و مشخصات بارز آن ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید گزینه ای مناسب تر را انتخاب نمایید . ما در ادامه این متن سعی بر آن داریم تا مشخصات و فاکتور های شاخص چادر های کوهنوردی را برای شما عزیزان بیان کنیم و در انتها نیز لیستی از بهترین چادر های کوهنوردی را به شما عزیزان ارائه می دهیم تا فرآیند انتخاب و تصمیم گیری برایتان ساده تر باشد .


ویژگی های بهترین چادر کوهنوردی و انواع آن

چادر کوهنوردی شما در واقع سر پناه شما در طبیعت به حساب می آید و به همین سبب است که شما می بایست در انتخاب آن دقت بسیار زیادی را داشته باشید . حال ممکن است از خود بپرسید که می بایست در انتخاب بهترین چادر کوهنوردی به چه مواردی دقت نمود؟ در واقع فاکتور های بسیار زیادی وجود دارد که شما می بایست در حین خرید به آن ها دقت داشته باشید اما بصورت کلی فاکتور هایی نظیر میزان دوام و مقاومت ، گنجایش و ظرفیت ، وزن و ابعاد ، فصل و مکان مورد استفاده از مهم ترین فاکتور هایی است که شما می بایست در حین خرید بهترین چادر کوهنوردی به آن ها دقت کنید .


بهترین چادر کوهنوردی


گنجایش و ظرفیت :

این فاکتور ها را می توان از مهم ترین شاخصه ها به شمار آورد . عموماً چادر های کوهنوردی دارای ظرفیت های یک تا چهار نفره هستند و شما می بایست بعد از انتخاب تعداد همسفر های خود آن را انتخاب کنید . البته در حین انتخاب حتما به ارتفاع و مجموع فضایی که بعد از برپایی در اختیار شما قرار می گیرد دقت کافی داشته باشید .


بهترین چادر کوهنوردی


دوام و مقاومت :

از آن جایی که چادر ها به سرپناه شما در طبیعت تبدیل می شوند می بایست دوام و مقاومت بالایی داشته باشند . برای سنجش این فاکتور می بایست به نوع پوشش و البته اسکلت بندی آن دقت نمایید هر اندازه که اسکلت بندی آن محکم تر باشد راحت تر می تواند فشار وارده را تقسیم نماید از طرفی دیگر نوع پوشش این محصول هم می تواند در حفظ دوام و مقاومت در برابر رطوبت و باران بسیار موثر باشد . این فاکتور جزو شاخصه ها ی مهم است و اگر قرار باشد موردی به عنوان بهترین چادر کوهنوردی برای شما انتخاب شود باید این شاخصه را داشته باشد.

بهترین چادر کوهنوردی


وزن و ابعاد:

بدیهی است هرچه وزن چادر شما کمتر و ابعاد آن کوچکتر باشد ، حمل و نقل آن نیز ساده تر خواهد بود .به همین سبب است که بیشتر شرکت های تولید کننده سعی دارند تا با ارائه طرح های جدید ضمن حفظ گنجایش از وزن نهایی و ابعاد حالت بسته شده بکاهند . در رابطه با وزن و ابعاد حتما این نکته را در نظر داشته باشید که گزینه ای را انتخاب نمایید که متناسب با جایگاه های کوله پشتی شما باشد و بتوانید بعداً آن را در کوله پشتی خود به راحتی جای دهید . به عبارت ساده تر بهترین چادر کوهنوردی آن است که وزن کمی داشته باشد.


بهترین چادر کوهنوردی


فصل و مکان مورد استفاده :

چادر های کوهنوردی بسته به موقعیت و زمان مورد استفاده شان دارای تفاوت های مشخصی هستند . برای مثال چادر هایی که برای مناطق مرتفع و سرد استفاده می شوند با چادر هایی که برای مناطق مرطوب و یا بیانی استفاده می شود، تفاوت های بارزی دارد . بصورت کلی چادر ها بر اساس فصول سال عرضه می شوند و عموماً هر فصل از سال نوع خاصی از چادر ها را دارد که می بایست به این نکته در حین انتخاب بهترین چادر کوهنوردی دقت فرمایید .

لازم به ذکر است که فاکتور های فوق تنها نکاتی نیست که می بایست در حین انتخاب بهترین چادر کوهنوردی در نظر داشته باشید . نوع چادر نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . چادر ها عموماً بر اساس ساختار و اسکلتشان در دسته های مختلفی اعم از چادر های گنبدی ، چادر دو وجهی ، چادر ژئودریک ، چادر مثلثی و… قرار می گیرند که هر کدام از آن ها مزایا و معایب ویژه خود را دارند .

آن چیزی که نوع چادر را تعیین می کند در واقع نوع سفر شما می باشد . تعداد افراد و فصل و ناحیه مورد سفر همگی بر فاکتور یاد شده تاثیر می گذارند و در ترکیب با یکدیگر تعریف دقیقی از بهترین چادر کوهنوردی را برای شما ارائه می دهند که متناسب نیاز شما می باشد .


بهترین چادر کوهنوردی
مروری بر بهترین چادر های کوهنوردی موجود در بازار

حال شما با موثر ترین فاکتور ها در انتخاب بهترین چادر کوهنوردی آشنا شدید اما ممکن است اکنون از خود بپرسید که چه چادر هایی در بازار این مزیت ها را به بهترین شکل در طراحی خود گنجانده اند ؟ ما در ادامه این مطلب لیستی از بهترین و البته پر طرفدار ترین چادر های کوهنوردی موجود در بازار را برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم که می تواند فرآیند تصمیم گیری و انتخاب را برای شما عزیزان ساده تر نماید . لزوماً تمام این موارد به از نظر همگان به عنوان بهترین چادر کوهنوردی شناخته نمی شوند اما مادامی که بتوانند نیاز های شما را به خوبی پوشش دهند به بهترین گزینه برای شما بدل خواهند شد.


بهترین چادر کوهنوردی

چادر کوهنوردی میلینیوم کله گاوی C2009 اورجینال Pekynew 4 season 2 person ten

این مدل از چادر را می توان جزو محبوب ترین مدل ها در بین افراد حرفه ای دانست و بسیاری آن را بهترین چادر کوهنوردی موجود در بازار ایران می دانند . این چادر ۲ نفره برای هر چهار فصل از سال مناسب می باشد و ساختار دو پوش دارد . بخش داخلی آن قابلیت تنفس بسیار عالی داشته و پوشش خارجی آن هم در برابر آسیب های مختلف مقاومت بسیار بالایی دارد . جنس هر دوی این پوشش ها پلی استر ۲۱۰T می باشد که جزو رایج ترین و البته مقاوم ترین پارچه ها برای ساخت چادر می باشد .

چادر کوهنوردی میلینیوم کله گاوی C2009 اورجینال Pekynew 4 season 2 person tent دارای دو درب می باشد و هر دوی آن ها دارای پوشش توری پشه بند می باشد که یک فاکتور بسیار مهم جهت حفاظت در برابر حشرات موزی به شمار می آید . این چادر همچنین در حالت بسته ابعاد بسیار کمی دارد و وزن نهایی آن تنها ۲٫۵ گیلوگرم می باشد که در مقایسه با کاربرد آن بسیار ناچیز است . میله هایی که اسکلت این چادر را تشکیل می دهند از جنس آلومینیوم با ضخامت ۸٫۵ میلی متر است که نه تنها وزن اندکی دارد بلکه مقاومت آن نیز بسیار بالا می باشد . چهار فصل بودن این محصول از دیگر مشخصه هایی است که موجب شده در لیست انواع بهترین چادر کوهنوردی قرار بگیرد.


بهترین چادر کوهنوردی


چادر کوهنوردی و کمپینگ دو پوش ۳-۴ نفره ۴ فصل شینگ یان Camping aluminium 4 season Tent Sheng Yuan

این مدل یکی از چادر های معروف کوهنوردی است که بسیاری از افراد حرفه ای برای کوهنوردی ها و کمپینگ از آن استفاده می کنند . یکی از بارز ترین مزیت های این چادر کوهنوردی ۴ فصله بودن آن است به گونه ای که می توان آن را برای بیشتر شرایط آب و هوایی استفاده نمود. جنس پوشش این چادر یکی از فاکتور هایی می باشد چنین مزیتی را برای آن فراهم نموده است . پوشش خارجی این چادر از پلی استر ۲۱۰T می باشد که در برابر آب و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد همچنین جنس پوشش داخلی آن هم پلی استر ۱۹۰T می باشد که می تواند تنفس بسیار خوبی داشته باشد و همین امر استراحت در آن را ساده تر می نماید .

اسکلت بندی دقیق با آلومینیوم های ۸٫۵ میلی متری از دیگر مزیت های آن می باشد که نه تنها استحکام مناسبی به آن داده بلکه موجب شده است تا فضای کافی برای استراحت ۳ تا ۴ نفر فراهم شود . این موضوع باعث شده تا این چادر برای سفر های دسته جمعی و یا خانوادگی گزینه ای بسیار مناسب باشد . طراحان این محصول سعی نموده اند تا در بخش کناری آن هم یک پنجره را تعبیه نمایند که به تهویه هوا و البته استراحت راحت تر کمک می کند . وزن سبک ، ابعاد کم ، جنس و ساختار مقاوم از دیگر مزیت هایی است که کمک می کند تا این محصول بیش از پیش برای افراد حرفه ای جذاب باشد . مجموع این موارد سبب شده تا بیشتر افراد حرفه ای آن را به عنوان بهترین چادر کوهنوردی بشناسند.


بهترین چادر کوهنوردی


چادر کوهنوردی ۳-۴ نفره دو پوش مدل SY-0003 شینگ یان

این چادر نیز از گزینه های پر طرفدار در بازار ایران می باشد . این محصول نیز همانند نمونه های قبلی دو پوش می باشد که پوش داخلی آن از جنس پلی استر و تور قابل تنفس نوع ۱۹۰T و جنس پوش خارجی و بخش کف پلی استر ۲۱۰T مقاوم در برابر آب می باشد . جنس این پارچه بسیار با دوام و ضد فرسایشی می باشد که در مقابل اشعه UV هم مقاومت بسیار زیادی دارد و همین امر آن را برای سکونت های طولانی مناسب تر می کند.

طراحی این چادر کوهنوردی به نحوی صورت گرفته است که می تواند به راحتی ظرفیت کافی برای استراحت ۳ الی ۴ نفر را داشته باشد . این مورد به عاملی تبدیل شده تا بسیاری از افراد این محصول را برای مسافرت های دسته جمعی و یا خانوادگی انتخاب نمایند . عامل دیگری که در این محصول بسیار بازر است وزن و ابعاد مناسب در حالت جمع شده می باشد که به حمل و نقل آن را کمک می کند .

وزن سبک و ابعاد مناسب از بارز ترین مشخصات بهترین چادر کوهنوردی بود که در این محصول هم به خویی دیده می شود. در کنار این موارد برپایی و استقرار سریع و آسان و همچنین مقاومت بالا در برابر طوفان و باد از دیگر مزیت های شاخص چادر کوهنوردی ۳-۴ نفره دو پوش مدل SY-0003 شینگ یان می باشد . قابل استفاده بودن در بیشتر فصل های سال از دیگر مزیت های بهترین چادر کوهنوردی بود که در این محصول بصورت کامل نمود پیدا کرده است.


بهترین چادر کوهنوردی


چادر کوهنوردی و کمپینگ شینگ یان مدل SY-0011 دو پوش ۲ نفره ضد آب

این چادر نیز همانند چادر های قبلی دارای مزایای زیادی است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به دو پوش بودن آن اشاره نمود . این چادر متناسب با فصل های مورد استفاده خود دارای پوشش های بسیار مناسبی است . پوشش خارجی این چادر از جنس پلی استر ۱۹۰T و مقاوم به آب می باشد . بخش کف این چادر هم در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی دارد اما پلی استر آن از نوع ۱۹۰T می باشد . جنس پوش داخلی این چادر هم از جنس پلی استر و تور ۱۹۰T می باشد . تمامی این پوشش ها در برابر آسیب های فیزیکی نظیر پارگی و اشعه UV مقاومت بالایی دارند. این مقاومت همان عاملی بود که قبلاً به عنوان ویژگی بهترین چادر کوهنوردی بیان نمودیم و در این محصول هم به خوبی گنجانده شده است.

جنس اسکلت این چادر هم از جنس آلومینیوم با قطر ۸٫۵ میلی متر می باشد . این موضوع نه تنها سبب شده تا این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر باد و طوفان داشته باشد بلکه سبب شده تا وزن نهایی آن نیز کاهش یابد که این مورد به نوبه خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . این امر موجب شده تا این محصول یکی از بارز ترین شاخصه های بهترین چادر کوهنوردی که همان دوام و مقاومت می باشد را در خود جای دهد. استقرار و برپایی سریع و البته وزن و ابعاد کم از دیگر مزیت هایی است که این محصول در خود دارد . اما شاید نقطه ضعفی که این محصول در مقایسه با نمونه های دیگر دارد گنجایش نسبتاً کم و البته سه فصله بودن آن باشد که موجب محدودیت آن شده است.


بهترین چادر کوهنوردی


چادر کوهنوردی هاسکی ۲ نفره مدل CY-116 کینگ جنگل Tow Double Aluminum rod Tent

برند هاسکی را می توان جزو شناخته شده ترین برند های تولید لوازم کوهنوردی در جهان دانست .لاین برند یکی از انواع بهترین چادر کوهنوردی را تولید می کند. چادر کوهنوردی هاسکی ۲ نفره مدل CY-116 کینگ جنگل یکی از محصولات رایج و البته بسیار پر طرفدار این شرکت می باشد که توانسته از دید مخاطبان به مقبولیت بسیار زیادی برسد. این چادر کوهنوردی گنجایش کافی برای استراحت دو نفر را دارد و می توان در سه فصل از سال از آن استفاده نمود . این چادر همچنین دارای ساختار دو پوش می باشد که نه تنها مانع از ورود رطوبت به داخل آن می شود بلکه به حفظ دمای داخلی آن کمک های شایانی می نماید .
از بارز ترین مزیت های این محصول می توان به طراحی بی نظیر آن اشاره نمود . این چادر کوهنوردی دارای دو درب زیپ دار در دو سمت خود می باشد که برای هردوی آن ها توری های پشه بند تعبیه شده است و مانع از نفوذ حشرات می شود . اسکت بندی بسیار منحصر به فرد به وسیله میله های آلومینیومی از دیگر مزیت های این محصول بی نظیر می باشد . این تیرک ها نه تنها از مقاومت بالایی بر خوردار هستند بلکه وزن نهایی محصول را هم کاهش داده اند .
شیوه قرار گیری این تیرک ها در کنار یکدیگر از مهم ترین بخش های طراحی این محصول به شمار می آید به گونه ای که به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توان این محصول را بر پا نمود . طراحان مازاد بر موارد یاد شده سیستم تهویه بسیار عالی را هم برای این چادر کوهنوردی تعبیه نموده اند که کمک می کند استراحت در آن لذت بخش تر و راحت تر باشد . شیوه طراحی این محصول از بارز ترین فاکتور هایی است که سبب شده این گزینه در لیست انواع بهترین چادر کوهنوردی قرار بگیرد.


بهترین چادر کوهنوردی


چادر کوهنوردی و کمپینگ هاسکی دو پوش ۲ نفره ضد آب

این مدل نیز یکی دیگر از تولیدات شرکت هاسکی می باشد که با نمونه قبلی نقاط اشتراک زیادی دارد . این مدل برای ارتفاعات رایج در ایران به عنوان یکی از انواع بهترین چادر کوهنوردی شناخته می شود. برای ساخت این چادر از طرح دو پوش استفاده شده و فاصله بین این دو پوش ۱۲ سانتی متر می باشد که در برابر گرما یک عایق بسیار مناسب است . این ساختار موجب می شود تا از هدر رفت گرمای داخل چادر جلوگیری شود. از طرفی دیگر جنس پوش ۲۱۰T خارجی آن هم مانع از نفوذ رطوبت و آب به داخل این چادر می شود که در مناطق شرجی بسیار حیاتی است .
بخش کف این چادر دارای ساختار وانی می باشد که به حفظ بیشتر گرما کمک می کند و استراحت را در آن لذت بخش تر می نماید .مازاد بر این موارد در محل دوخت های این چادر از چسب های بی رنگ استفاده شده که هم باعث حفظ دما می شود و هم از نفوذ آب جلوگیری می کند که نشان از ظرافت موجود در طراحی آن دارد . وزن ۲٫۵ کیلوگرمی ، ابعاد ۳۹*۱۴ سانتی متری در حالت بسته شده از دیگر مزیت هایی می باشد که بیش از پیش این محصول را برای کوهنوردان محبوب کرده است . مجموع این موارد سبب شده تا این مدل هم در لیست انواع بهترین چادر کوهنوردی قرار بگیرد.


بهترین چادر کوهنوردی

چادر کوهنوردی دو پوش شینگ یان Person 2 Outdoor Camping Waterproof Aluminium Tent,Camping Tent Waterproof

این محصول از دیگر مواردی است که در لیست انواع بهترین چادر کوهنوردی قرار می گیرد . برای ساخت این چادر از پلی استر های مقاوم ۱۹۰T استفاده شده است که در برابر رطوبت و اشعه UV مقاومت بالایی دارند و می توانند تنفس بسیار عالی را ایجاد نمایند . در ساختار این چادر کوهنوردی دو درب تعبیه شده است که هر دوی آن ها دارا توری های پشه بند هستند . اسکلت بندی منحصر به فرد با استفاده از میله های آلومینیومی از دیگر مزیت های این چادر کوهنوردی به شمار می آید .

به گونه ای که این اسکلت بندی فشار وارده ناشی از باد و طوفان را به زمین منتقل می کند و همچنین باعث شکل دهی بهتر این چادر می شود . این مزیت یکی از دلایلی است که سبب شده تا این چادر یکی از گزینه های مناسب برای آب و هوای نامساعد باشد . این مورد موجب شده تا این گزینه بهینه ترین و بهترین چادر کوهنوردی برای ارتفاعات باشد که می توانید با قیمت مناسب تهیه نمایید.


بهترین چادر کوهنوردی

سخن آخر

خرید و انتخاب بهترین چادر کوهنوردی به فاکتور های بسیار زیادی بستگی دارد . اولین چیزی که می بایست در این رابطه لحاظ نمایید نیاز شما می باشد . شما قبل از هر گونه انتخابی می بایست نوع سفر ، تعداد همراهان ، فصل سفر و… را تعیین نمایید تا بتوانید بر اساس آن انتخابی صحیح داشته باشید . از آن جایی که این موارد برای هر شخصی متفاوت می باشد لذا تعریف بهترین چادر کوهنوردی هم برای هر شخص متفاوت است .

همچنین باید اشاره کرد سایت هایی نظیر digitaltrends و outdoorgearlab نیز اشاره کرد که در رابطه با بهترین چادر کوهنوردی مقاله ای اراعه داده اند .

بعد از تعیین موارد فوق شما می بایست اطلاعات کافی در رابطه با فاکتور های شاخصی نظیر گنجایش ، ابعاد ، وزن ، دوام ، فصل مورد استفاده ، طراحی ، نوع چادر و… داشته باشید تا بر اساس آن یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید .

ما نه تنها مروری کوتاه بر این موارد داشته ایم بلکه تعدادی از بهترین چادرهای کوهنوردی موجود در بازار را بریا شما بررسی نموده ایم که می تواند در یک انتخاب منطقی تر به شما عزیزان کمک نماید .

 

admin
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X